Blog

hellpbag-orange-blog
Picture of Help Bag

Help Bag

Zestaw ewakuacyjny – dlaczego jest potrzebny?

Zastanawiasz się pewnie w jakich sytuacjach przydatny jest zestaw ewakuacyjny. Ewakuacja jest to zorganizowane przemieszczanie się ludzi z miejsca objętego zagrożeniem na teren bezpieczny.


Wyróżniamy kilka rodzajów ewakuacji

Ewakuacja planowa – przygotowywana jest w bezpiecznym czasie, przeprowadzana regularnie jako ćwiczenia, a realizowana w okresie wystąpienia zagrożenia. Najczęściej przygotowuje do zagrożeń takich jak pożar, atak sił zbrojnych, kataklizm czy powódź.

Ewakuacja doraźna – polega na podjęciu natychmiastowych działań mających na celu przemieszczenie zagrożonej ludności bądź jednostki w bezpieczne miejsce.

Najczęściej ewakuacja przeprowadzana jest przez służby ratownicze w sposób zorganizowany i zapewniający bezpieczeństwo.

Niestety często zdarza się, że przez pewien czas musimy liczyć wyłącznie na siebie. Na taką ewentualność  warto się przygotować i wziąć odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje i bliskich. Zapoznaj się z planem ewakuacji budynku (on nie wisi na korytarzu dla ozdoby), lub opracuj własny. Miej przygotowany i przećwiczony plan działania, obejmujący najbardziej prawdopodobne zagrożenia mogące wystąpić w twoim otoczeniu. Warto zawczasu przygotować zestaw ewakuacyjny, najlepiej z gotowym wyposażeniem. Gdy zajdzie potrzeba, zabieramy go i oddalamy się w bezpieczne miejsce.


Zestaw ewakuacyjny – jakie ma zadanie

Zestaw ewakuacyjny ma za zadanie zadbać o nasze podstawowe potrzeby, kiedy jesteśmy zdani wyłącznie na siebie. Najpopularniejszym zestawem ewakuacyjnym jest Help Bag™. Co go wyróżnia?

Gotowy zestaw ewakuacyjny Help Bag™ zapewnia m.in podstawowy dostęp do energii, ciepła, środków higienicznych i opatrunkowych, a dzięki masce i goglom ochronnym da możliwość bezpiecznej ewakuacji z zadymionego lub skażonego terenu. Moduł kuchenny oraz śpiwór wraz z nadmuchiwaną poduszką pomogą zregenerować siły.  

Zabierając go ze sobą na dłuższe wyjazdy poczujesz się naprawdę bezpieczniej. Taki zestaw nie zajmuje dużo miejsca, dlatego można trzymać go przy wyjściu domu/mieszkania lub w samochodowym bagażniku.


Zestaw ewakuacyjny w mieście

Każdemu z nas przytrafił się np. dłuższy brak w dostawie prądu. Wtedy to najczęściej rozładowują się telefony, gaśnie światło, a użytkownicy kuchenek elektrycznych zostają pozbawieni również dostępu do ciepłych posiłków. Z zestawem ewakuacyjnym Help Bag™ doczekamy spokojnie przywrócenia energii elektrycznej, ponieważ pod ręką będziemy mieli przedmioty takie jak power bank, radio, latarkę, a nawet palnik gazowy.

Źródło: Help Bag™ – Zestawy ewakuacyjne

© Help Bag. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Udostępnij post

Ta strona używa plików cookies zgodnie z treścią polityki prywatności.